Wielkimi krokami Office 2016 wita nas

Kategoria:  Archiwum
Data wpisu:  21.03.2015
Czas potrzebny na przeczytanie:  5 minut

Microsoft, po wersji na Mac, zdecydował się udostępnić szerszemu gronu poglądową wersję pakietu Office 2016 Preview na Windows.

Obecnie Office 2016 IT Pro jest dostępna dla programistów i użytkowników biznesowych Office 365.Wersja dla użytkowników indywidualnych powinna być udostępniona wkrótce.

Preview a dokładniej jest to wersja „technical preview”, oznacza wydanie poglądowe, które ma służyć do zapoznania się z nowym produktem, który nie został dokładnie przetestowany przez szersze grono użytkowników.

Co zrobić aby przetestować Office 2016 Preview?

Wystarczy zalogować się na portal Microsoft Connect (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=528801) – zalogować się kontem Microsoftu i postępować zgodnie z zawartymi tam instrukcjami.

Office 2016

Mały objętościowo instalator oprogramowania (~3 MB) po uruchomieniu pobiera najnowszą wersję Office z najnowszymi aktualizacjami.

Czy wersja Office 2016 Preview ma interfejs w języku polskim? Tak.

Office 2016 zawiera praktycznie te same składniki co Office z 2013 roku.

W nowym produkcie znajdziemy m.in.: mechanizm Data Loss Protection (DLP) dla Worda, Excela i PowerPointa czyli ochronę przed wyciekami informacji, opcje „kliknij-by-uruchomić” (lepsze zarządzanie ruchem w sieci, ułatwienia dla administratorów pozwalające sprawniej zarządzać aktualizacjami), ułatwienia dostępu dla osób  niepełnosprawnych (np. większe możliwości sterowania z klawiatury w Excelu).

Spore zmiany zaszły w Outlook 2016:

  • usprawnione wyszukiwanie w wiadomościach i kontaktach,
  • szybsze pobieranie poczty,
  • uwierzytelnianie wielopoziomowe,
  • wygląd aplikacji Office wyraźniejszy i lepiej dopracowany.

Office 2016 doskonale współpracuje z chmurą OneDrive. Pozwala to przeglądać z poziomu aplikacji swój katalog dokumentów na zewnętrznym serwerze. Można w aplikacji dodać konto prywatne, firmowe oraz SharePoint.

Office 2016 prezentuje się następująco:

Wod 2016

Excel 2016

PowerPoint 2016

Outlook 2016

Największa zmiana to nowa aplikacja Skype dla Firm zamiast Lynca… Oprogramowanie jest całkowicie kompatybilne z środowiskiem Lynca.

Skype

InfoMagicy DreamITeam przetestowali wersję Preview Office 2016 i są bardzo zadowoleni.

Subiektywnie wygląd interfejsu jest ładniejszy i przyjemniejszy w pracy. Wszystkie aplikacje działają stabilnie i nie zawodnie.

Genialnie został poprawiony mechanizm wyszukiwania w Outlook między innymi kontaktów.

Użytkownicy powinni mieć świadomość, że Office 2016 Preview jest przeznaczony głównie dla deweloperów, osób, którzy chcą pomóc Microsoftowi w wyłapywaniu błędów oraz dla specjalistów IT, którzy chcą się zapoznać z nowym produktem.

Microsoft nie potwierdził oficjalnej daty premiery nowej wersji.

Autor wpisu
lukasz-avatar-dreamiteamŁukasz Matuszewski