7 odsłon Windows 10

Autor wpisu
lukasz-avatar-dreamiteamŁukasz Matuszewski
Czas potrzebny na przeczytanie
2 minuty

Microsoft ujawnił że będzie 7 wariantów nowego systemu operacyjnego.

Windows10

  • Windows 10 Home – podstawowa wersja systemu operacyjnego, którą przygotowano z myślą o użytkownikach domowych. Ta wersja będzie działać zarówno na komputerach, laptopach, jak i większych tabletach oraz urządzeniach hybrydowych 2w1.
  • Windows 10 Pro – wersja systemu dla firm która umożliwia pełne wykorzystanie zasobów serwra, polityk bezpieczeństwa.
  • Windows 10 Enterprise – system dedykowany dla średnich i dużych firmy. Zawiera to wszystkio co wersja Pro oraz nową funkcję Windows Update dla biznesu i wiele zaawansowanych opcji z zakresu zarządzania zainstalowanym oprogramowaniem.
  • Windows 10 Education –  system spersonalizowany pod kątem szkół, nauczycieli oraz administratorów uczelni. System będzie dostępny w ramach zbiorowego licencjonowania dla szkół.
  • Windows 10 Mobile – nowa wersja systemu Windows na telefony. Użytkownicy otrzymają za darmo dostęp do uniwersalnych aplikacji pakietu Office.
  • Windows 10 Mobile Enterprise – Windows 10 na smartfony i mniejsze tablety z myślą o sektorze biznesowym, gdzie w łatwy sposób będzie można m.in. zarządzać aktualizacjami oraz z szybkim dostępem do ważnych uaktualnień. Na przykład z zakresu bezpieczeństwa. Oprogramowanie również będzie dostępne w ramach zbiorowego licencjonowania.
  • Windows 10 IoT Core – dekowanych dla małych, niestandardowych urządzeń z myślą „Internet of Things”. System będzie działał między innymi z Raspberry Pi 2.

Dokładnej daty premiery Windows 10 jeszcze nie znamy…
Wiemy że będzie tego lata więc już nie długo.

Masz problem informatyczny?

Skontaktuj się z nami!