IT-CZELADNIK czyli pierwszy program praktyk w DreamITeam

Autor wpisu

 

Wakacje to okres łowienia InfoMagicznych talentów wiec nie próżnowaliśmy. Oto jak jeden z praktykantów opisuje swoją przygodę z naszą firmą czyli efekty naszego programu IT-CZELADNIK

„Czas spędzony na praktykach minął być może nawet zbyt szybko. Myślcie co chcecie ale nie wyobrażam sobie lepiej spędzić tego pierwszego miesiąca wakacji. Zaczęło się niby przypadkiem, zwykły film na YT, wielka firma i nabór osób na praktyki. Zgłoszenie wysłane, a w głowie myśl ‘ czemu mieliby zaprosić właśnie mnie, takich zgłasza się mnóstwo”. Po kilku dniach szok, dzwoni nieznany numer, odbieram i po usłyszeniu „Dzwonię z firmy DreamITeam” stan przedzawałowy. Wtedy już wiedziałem że ten zbieg okoliczności trzeba wykorzystać do cna.”

„Pierwsze spotkanie i wizyta w firmie? Brzmi banalnie? Myślałem podobnie dopóki nie musiałem znaleźć wcześniej wskazanego adresu J . 45min później stałem pod drzwiami i tu kolejny szok. Wygląd typowej firmy informatycznej ale coś tu nie pasowało. Zbyt wesoło jak na wyobrażenia dotyczące firmy. Wszyscy witają Cię jak członka rodziny, czujesz się chwilami lepiej niż w domu do tego stopnia że możesz uznać że nie chcesz stąd wychodzić, nie wyobrażasz sobie innego miejsca do pracy i motywuje cię to do tego by pokazać ile jesteś warty/a.”

„Jeśli chodzi o standard pracy, pracuj tak by sprawiało Ci to przyjemność oraz tak by zlecenia Tobie powierzane były wykonywane (przynajmniej takie odniosłem wrażenie). Wszyscy dbają o twój rozwój nie tylko w kwestii kariery #InfoMagicznej ale również osobistej. Niczym w wielkiej rodzinie, wszyscy pomagają – „ludzką rzeczą jest nie wiedzieć, pamiętaj tylko by zapytać, zaobserwować i zapamiętać” ta dewiza powinna być tu bardziej eksponowana ponieważ jest wyśmienicie realizowana. To ona kierunkuje tu tak naprawdę obustronną współpracę na każdym poziomie. Każdy twój pomysł (jeśli jest naprawdę dobry) może okazać się użyteczny, ba może zostać zauważony jako przełomowy i innowacyjny – czyli być zastosowanym.”

„Co do samej zdobytej wiedzy, nie da się się jej zawrzeć dokładnie w tak krótkim tekście. Wszystko zależy od kapitału jaki wnosisz wchodząc w progi tej firmy. Drugim istotnym czynnikiem są chęci którymi dysponujesz. Musisz mieć chęć nauki, bez tego nie zajdziesz daleko. Szkoła, nauka w domu, książki nie nauczą cię tego co daje prawdziwa praca szczególnie w tym miejscu. Przykład? Kto z was spotkał się z komputerem który podczas wyłączania go wyrzuca błąd „ Nie masz uprawnień do zamknięcia tego komputera”. Tu zaczyna się prawdziwe życie nie opisane w żadnych podręcznikach. Oczywiście takich „kwiatków” Informatycznych jest tu o wiele więcej które sami możecie poznawać pracując/ucząc się tutaj.”

„Posłuchajcie, mówiąc szczerze czas spędzony z Wami jest tak zaje*** że rzuciłbym dla was szkołę, został z Wami i tyle. Tego niestety w tym momencie nie mogę, ale czas pokaże jak będzie i być może będzie nam dane współpracować jeszcze kiedyś na dłuższy okres czasu niż ten krótki miesiąc.
Wspominał Krystian Słowik „

Mimo że wakacje za nami to program praktyk wciąż działa. Zachęcamy wszystkich chętnych do zgłaszania się na wakacje@dreamiteam.pl