Bezpieczne i zoptymalizowane środowisko pracy

Touchideas
8 sierpnia 2022
|
Autor: Michał Ruta
Wydrukuj
Zadanie: Audyt IT, optymalizacja licencji, wdrożenie kopii zapasowych oraz bieżący helpdesk
Klient: Touch Ideas
Branża: Branding, strategia marki
Czas realizacji: od 1 września 2021 do dzisiaj
Zakończenie:

TouchIdeas jest nagradzanym liderem branży brandingu i strategii marki. Kreujemy odważne pomysły i praktyczne rozwiązania w świecie marketingu. Pracujemy ze znanymi markami takimi jak Grupa Żywiec, Pepcoi Danone.

Do firmy DreamITeam trafiliśmy z polecenia Pawła Ruki, CEO firmy Finker.pl. Potrzebowaliśmy współpracy z rzetelnym szybko reagującym na bieżące problemy partnerem IT. Ważną kwestią do rozwiązania pozostawało dla nas bezpieczeństwo danych w rozproszonej lokalizacji. Początek współpracy zaczęliśmy od przeprowadzenia audytu informatycznego, z którego powstała dokumentacja IT oraz raport zawierający listę sugerowanych zmian.

Jako pierwsze DreamITeam zasugerował wdrożenie zabezpieczenia poczty i komputerów przed atakami oraz spamem. Pocztę w Microsoft 365 oraz systemy Windows i macOS są chronione za pomocą WithSecure Elements. Wybrane rozwiązanie pozwala firmie IT na zdalne monitorowanie i szybką reakcję na zagrożenia dzięki panelowi chmurowemu WithSecure.

Kluczowym dla bezpieczeństwa informacji było wdrożenie kopii zapasowej wszystkich danych biznesowych. Zostały zabezpieczone dane Microsoft Exchange, Sharepoint oraz OneDrive poprzez wdrożenie wydajnego serwera plików Synology wraz z oprogramowaniem Active Backup for Microsoft 365.

Firma DreamITeam jako Partner Microsoft przeprowadził również optymalizację licencji produktów Microsoft 365, dzięki czemu oszczędziliśmy kilka licencji bez utraty potrzebnej funkcjonalności. Dodatkowo zostało zabezpieczone logowanie do środowiska Microsoft 365 poprzez wdrożenie MFA (Multi-Factor Authentication).

Paulina Zimnicka
office manager
Touchideas
Na co dzień firma DreamITeam pomaga nam w bieżącym rozwiązywaniu problemów informatycznych. Nikt przez lata nie zadbał o nasze potrzeby, jak zrobił to DreamITeam przez pierwsze sześć miesięcy współpracy. Polecam chłopaków z całego serca!

Obsługa informatyczna firm Warszawa

Zaufaj InfoMagikom!