Migracja do chmury w Rapofarm

Rapofarm migracja do chmury
20 maja 2022
|
Autor: Michał Ruta
Wydrukuj
Zadanie: Przeprowadzenie analizy sposobu pracy i wybranie optymalnego rozwiązania oraz wdrożenie chmurowego środowiska pracy
Klient: RAPOFARM Kamil Rupieta https://www.rapofarm.pl
Branża: Doradztwo w przemyśle farmaceutycznym
Czas realizacji: 2 miesiące
Zakończenie: Styczeń 2022

RAPOFARM Kamil Rupieta to niezależna firma specjalizującej się w usługach doradztwa w branży farmaceutycznej w zakresie opracowywania dokumentacji rejestracyjnej produktów leczniczych. Specjalizują się w monitorowaniu działań niepożądanych, przygotowywaniu dokumentacji jakościowej oraz badania czytelności ulotek.

Podczas opracowywania rozwiązania z klientem, kierowaliśmy się dbałością o bezpieczeństwo danych związane z charakterystyką pracy w tej branży.

Klient zgłosił się do nas w czasie pandemii z konieczności zmiany sposobu pracy z biurowej na rozproszoną oraz pewniejszej kopii bezpieczeństwa.

Podczas analizy środowiska ówczesnego środowiska pracy zdecydowaliśmy się na zmianę lokalnego działania na serwerze na rzecz chmurowego rozwiązania. Zasugerowaliśmy rozwiązanie Microsoft365 i po rozmowach z klientem rozpoczęliśmy wdrożenie.

Wdrożenie obejmowało wdrożenie usług Microsoft365 -SharePoint jak głównego serwera wymiany plików OneDrive jako osobistych zasobów plikowych w chmurze, Dodatkowo OneDrive pełnił rolę synchronizacji najważniejszych danych pracowników z dysków lokalnych do chmury Microsoft365.

SharePoint został zaprojektowany według preferencji klienta i odwzorowuje specyfikę pracy. Dodatkowo została zaprojektowana i zaimplementowana witryna służąca do bezpiecznej wymiany plików z kontrahentami. Całość środowiska została zabezpieczona zgodnie z informatycznym standardem 3-2-1 w postaci dysku NAS, na który wykonuje się codziennie kopia wszystkich danych. Wszystko chronione jest przez inteligentnego antywirusa oraz router brzegowy klasy UTM.

Na zakończone wdrożenia przeprowadzono szkolenie z nowego środowiska pracy oraz wykonana dokumentacja.

Kamil Rupieta
Właściciel
Rapofarm migracja do chmury
...DreamITeam wykazał się profesjonalizmem działania, doskonałym doradztwem w zakresie możliwych narzędzi informatycznych. Zaproponowane przez DreamITeam rozwiązania zdecydowanie usprawniły procesy IT w firmie...

Obsługa informatyczna firm Warszawa

Zaufaj InfoMagikom!