MS 2008 R2 w kancelarii prawnej
Nasza firma zaproponowała i wdrożyła w Kancelarii Adwokaci & Doradcy s.c. rozwiązanie którego głównym celem było zaktualizowanie sprzętu i oprogramowania serwerowego używanego jako główny serwer plików i aplikacji prawniczych. Używany do tej pory sprzęt był już wysłużony i należało go zastąpić nowoczesnym i szybkim rozwiązaniem sprzętowym i programowym.
Ze względu na niedużą ilość użytkowników idealnym rozwiązaniem był najnowszy system Microsoftu dla małych firm, czyli Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation. System ten, będąc pierwszym systemem, który występuje tylko w wersji 64-bit pozwolił wykorzystać w maksymalny sposób nowoczesny serwer Actina Solar 100 S4 wielkości 1U, wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Xeon oraz dyski twarde SATA w układzie RAID1.
Wdrożone rozwiązanie dla 5-ciu użytkowników polegało na instalacji i konfiguracji sprzętu, instalacji konfiguracji nowej domeny Active Directory opartej na Microsoft Server 2008 R2. W ramach wdrożenia skonfigurowano potrzebne do funkcjonowania nowego systemu usługi, DNS, DHCP. Planowane jest także uruchomienie konsoli do zarządzania oprogramowaniem antywirusowym oraz konsoli do aktualizacji systemów operacyjnych WSUS 3.0.
Jako rozwiązanie do archiwizacji wszystkich ważnych danych Klienta wykorzystano dyski zewnętrzne podłączane po USB oraz dysk sieciowy NAS.
Wdrożenie systemu opartego na najnowszych technologiach Microsoft pozwoli na pełne wykorzystanie Polis Grupowych do automatyzacji wielu czynności administracyjnych, a przez to do obniżenia kosztów obsługi systemu informatycznego.
W ramach projektu wykonano także dokumentację nowego systemu i przeszkolono pracowników klienta.