Wdrożenie MS Server 2012 w Datecs Polska
Od ostatniego wdrożenia serwera Windows Server 2008 Premium w roku 2009 upłynęły już 4 lata. Sprzęt się może jeszcze nie zestarzał tak bardzo aby go wymieniać, ale nowe oprogramowanie klasy ERP wdrażane przez klienta wymagało sporo większych mocy obliczeniowych oraz więcej miejsca na dane. Naszym celem było więc podniesienie sprawności systemu informatycznego poprzez przejście na najnowsze rozwiązania technologiczne.
Udało się to wykonać bardzo sprawnie i szybko poprzez migrację istniejącego Active Directory do nowej wersji oraz przegranie danych klientów (dla fachowców: wykorzystano DFS) w taki sposób, że użytkownicy końcowi nawet nie zauważyli że w tle zaczął pracować nowy serwer.
Nowy serwer, czyli DELL PowerEdge T320 z dyskami 600GB SAS 15 tysięcy obrotów skonfigurowanych w RAID5 z dyskiem hot-spare.
Inne nowoczesne rozwiązania zaszyte w najnowszym Windows Server 2012 użyte u klienta to:
- Łatwiejsze zarządzanie za pomocą Administrative Center
- Interfejs graficzny dla kosza AD (Active Directory Recycle Bin).
- Usprawnienie Kerbersosa, szybsze weryfikacje uprawnień, tokeny Kerbersoa zawierają CLAIM AD (atrybuty)
- Oficjalne wsparcie wirtualnych kontrolerów domeny
- Możliwość wdrożenia IPAM i DAC.
- Teaming kart sieciowych: połączenie czterech interfejsów sieciowych w jeden logiczny zwiększyło prędkość przesyła danych z serwera i do serwera a także dało niezawodność.
Wdrożono także ograniczenia na dyski sieciowe, co uniemożlia wyczerpanie się wolnego miejsca na serwerze a także pomaga utrzymać porządek na dyskach sieciowych.
Wdrożono kopię zapasową na dedykowanych dyskach USB z możliwością odzyskana serwera po awarii „od zera” na ten sam lub inny serwer zastępczy.
W ramach projektu wykonano dokumentację nowego systemu, archiwizacji danych i innych ważnych komponentów systemu informatycznego.
