Straciłem wszystkie zdjęcia z telefonu

Autor wpisu
Łukasz Matuszewski

„Straciłem wszystkie zdjęcia z telefonu!”
Tak się stało mojemu koledze… i wtedy naszedł mnie pomysł na to aby napisać taki post aby tego inni uniknęli.
Dziś fotografujemy coraz więcej, ale nasze zdjęcia często rozproszone są na różnych urządzeniach, co stwarza problemy z utrzymaniem porządku a także z dostępnością w przypadku awarii, kradzieży telefonu.
Wygodną metodą do tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów znajdujących się na smartphone, tabletach jest automatycznie przechowywane OneDrive.
Co to jest OneDrive?
OneDrive - maly
To w dużym uproszczeniu wirtualny dysk, na którym możecie przechowywać dowolne dane.  Przechowywane są one na serwerach Microsoft i mogą być synchronizowane na praktycznie dowolnym urządzeniu takich jak komputer, notebook, tablet czy telefon.
Żeby móc skorzystać z OneDrive musimy posiadać w pełni darmowe konto Microsoft (https://www.live.com). Jeżeli nie posiadacie konto Microsoft to rejestracja trwa mniej niż 5 minut.
Każdy użytkownik OneDrive posiada 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na dowolne dane. Włączając na urządzeniu automatyczne przekazywanie zdjęć zyskujemy dodatkowe 15 GB (bonus dostajemy tylko raz).
Dzięki przechowywaniu zdjęć na OneDrive zdjęcia, filmy będą niezależne od urządzenia. Telefon może ulec awarii a Twoje zdjęcia będą dostępne na stronie internetowej:
https://onedrive.live.com
Aplikacja OneDrive i funkcje przekazywania zdjęć jest dostępna na Windows, Android a nawet iPhone.
Instrukcje włączenie automatycznego przekazywania zdjęć do chmury Microsoft są dostępne na stronie:
https://onedrive.live.com/about/pl-pl/support/
oraz oczywiście możecie zapytać się któregoś z InfoMagików o to i na pewno Wam pomoże.