Poznajcie RF Signals! Technologia rodem z filmów Sci-Fi w zasięgu ręki?

Autor wpisu
michal-avatar-dreamiteamMichał Ruta
Czas potrzebny na przeczytanie
7 minut

Massachusetts Institute of Technology zaprezentował nam ostatnio technologię RF Signals, dzięki której możemy podglądać osoby znajdujące się za ścianą. Nie jest nam do tego potrzebna żadna kosmiczna technologia, lecz używane przez nas co dzień Wi-Fi. Niemożliwe? Zobaczcie sami!

Jak to działa?

Przygotowane przez naukowców oprogramowanie i rozbudowany router Wi-Fi wysyła sygnał, który odbija się od osoby znajdującej się za ścianą. Informacje, które wracają do urządzenia są przetwarzane na obraz i analizowane.

Jak dokładne są pomiary?

Twórcy zapewniają nas o tym, że RF Capture potrafi rozróżniać osoby, analizując ich wzrost oraz różnice w budowie. Potrafi śledzić ruchy całego ciała.

Gdzie może znaleźć zastosowanie?

Producenci gier już zacierają ręce. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie od Kinecta stosowanego w technologii Microsoft Xbox. Również systemy inteligentnych domów nie przejdą bokiem obok takiej nowinki technicznej.

RF Capture nie tylko w rozrywce?

Takie rozwiązanie może znaleźć się również w szpitalach i domach społecznej opieki. Obraz uzyskiwany dzięki tej technologii nie jest dokładny jak w przydpadku kamer, uzyskiwane są jedynie kontury postaci. Dzięki RF Signals moglibyśmy zaobserwować niekontrolowane ruchy lub upadek osoby. System rejestrując takie zachowania uruchamiałby sygnał wzywający opiekę. Jest to rozwiązanie lepsze od monitoringu który narusza prywatność osób obserwowanych.

RF Capture

Pomyślcie tylko jak wiele jeszcze pomysłów czeka na zrealizowanie. Słynny film Roberta Zemeckis’a „Powrót do przyszłości” to nie tylko dawka pomysłów i niedoścignionych marzeń, ale też powód do myślenia, co by było gdyby nakręcono w dzisiejszych czasach IV część filmu? Gdyby zapędzono się w nim w najbliższą nam przyszłość?
Swoje pomysły serwujcie w komentarzach na facebook’u!

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami! Znajdziemy odpowiedź i opublikujemy na naszym blogu.

WIĘCEJ O NAS NA:
youtube.com/user/DreamITeam
facebook.com/DreamITeamspzoo
twitter.com/DreamITeam
linkedin.com/company/dreamiteam/

Źródło obrazka: pixabay

Masz problem informatyczny?

Skontaktuj się z nami!