Smartfon – czy może być dla Ciebie niebezpieczny?

Autor wpisu
michal-avatar-dreamiteamMichał Ruta

Twój Smartfon – spełnia coraz więcej funkcji, a Ty nie rozstajesz się z nimi nawet na krok. Wielu z nas nie wyobraża sobie nawet wyjść bez niego z domu. W ramach kolejnych „Naj” InfoMagicy pokażą Ci 6 błędów, które możesz popełnić, a które mogą Cię dużo kosztować.

1. Kopia zapasowa (BackUp)

Przechowujesz mnóstwo danych? Kontakty? Zdjęcia? Co jeśli pewnego dnia nie będziesz w stanie uruchomić telefonu i trafi on do serwisu? Najprawdopodobniej jesteś skazany na utratę danych. Jak tego uniknąć?

Infomagicy odpowiadają:

Wykonajcie kopie zapasową!

kopia zapasowa

Możesz utworzyć ją bezpośrednio w telefonie korzystając z opcji „Kopia zapasowa” znajdująca się w ustawieniach telefonu, bądź utworzyć na Twoim dysku w Chmurze. Jeśli masz trochę więcej czasu, możesz podłączyć smartphone do komputera, gdzie przy ożyciu takich programów jak choćby „Phone Transfer” czy „SyncDroid”, możesz przechowywać Backup na dysku twardym komputera.

2. Zabezpieczenia fizyczne

Przecież wiesz, że w życiu najważniejsze to się zabezpieczać.
Czemu więc nie zrobić tego z telefonem?

ubezpieczenie

InfoMagicy przekonują:

  • Nie pozwólcie by Wasze dane były zagrożone;
  • Kup etui ochronne.

Pewnie już nie raz zdarzyło Ci się, że rozwaliłeś telefon. Czas oczekiwania na nowy to kilka godzin do kilku dni straconych na bezsensowne przenosiny na nowy sprzęt.

3. Aktualizacje systemu

Aktualizacje

Tak samo jak w przypadku komputerów, brak aktualizacji może mieć opłakane skutki. Aktualizacje przecież dodają nowe funkcjonalności, naprawiają wykryte błędy i poprawiają stabilność pracy systemu. Bez tego jesteś narażony/na na ataki wirusów lub utratę danych.

4. Antywirus

antywirus

Nawiązując do ataków wirusów trzeba wspomnieć, że wielu użytkowników nie widzi potrzeby posiadania antywirusów. Telefony coraz częściej padają ofiarą hakerów, więc musimy się przed tym chronić. Google Play dostarcza nam wiele darmowych i płatnych antywirusów, które chronią w 110% nasz smartphone. Zapytaj znajomego informatyka, który z nich poleca i wgraj go czym prędzej!

5. Ubezpieczenie

Ubezpieczamy siebie, rodzinę, domy a co z telefonem?
Może wydaje Ci się to zaskakujące, ale Smartphone też może zostać ubezpieczony.
Taką usługę oferują zarówno operatorzy, jak i coraz więcej firm ubezpieczeniowych.

Przekonajcie się jak szeroka jest ta oferta i wykupcie polisę już dziś!

6. Finanse

finanse 2
Banki oferują aplikacje mobilne pozwalające w każdej chwili sprawdzić stan naszego konta czy robić przelewy. Źle zabezpieczony telefon, to ryzyko wypłynięcia środków bez naszej wiedzy. Pamiętajcie o tym instalując aplikacje i zaznaczając opcję „Zapamiętaj”. Równie kiepskim pomysłem jest zapisywanie loginów/haseł/ PIN-ów w notatnikach w telefonie.

Korzystajcie rozważnie.

Masz problem informatyczny?

Skontaktuj się z nami!