Microsoft Hello

Kategoria:  Bezpieczeństwo IT
Data wpisu:  27.03.2023
Czas potrzebny na przeczytanie:  2 minuty

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo i prywatność są kluczowe, a Microsoft Hello to rozwiązanie, które zapewnia oba te elementy. Hasła i PIN-y można łatwo wykraść, a system rozpoznawania twarzy i czytnik linii papilarnych to jedne z najbezpieczniejszych sposobów potwierdzenia tożsamości użytkownika. Z tego artykułu dowiesz się czym jest Microsoft Hello, i jak włączyć tę funkcję.

Co to jest Microsoft Hello?

To technologia, która wykorzystuje skan twarzy lub odcisk palca do odblokowania urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy nie muszą już wpisywać haseł czy używać PIN-ów, co przyspiesza proces logowania i zwiększa bezpieczeństwo.

Technologia zadebiutowała wraz z systemem Windows 10 i wymaga laptopa wyposażonego w kamerę z funkcją czytnika linii papilarnych/ rozpoznawania twarzy. Po ustawieniu funkcji Microsoft Hello, użytkownik musi tylko przyłożyć palec lub spojrzeć w kamerę, aby odblokować urządzenie. System jest w stanie rozpoznać użytkownika, nawet jeśli nosi okulary lub ma zarost.

Jak dodać funkcję Windows Hello?

  1. W pasku „Wyszukaj” wpisz „Opcje logowania”.Wyszukanie opcji logowania w pasku
  2. Wybierz opcję logowania:

Wybór opcji logowania Microsoft Hello

  • Rozpoznawanie twarzy przez funkcję Windows Hello – postępuj zgodnie z instrukcjami, aby odblokować logowanie, logowanie przy użyciu tej funkcji.
  • Rozpoznawanie linii papilarnych przez funkcję Windows Hello – postępuj zgodnie z instrukcjami, aby odblokować logowanie, logowanie przy użyciu tej funkcji.

Nie każdy notebook ma sprzęt zgodny z Windows Hello. Jeśli chodzi o rozpoznawanie twarzy to jedynie droższe notebooki posiadają kompatybilną kamerkę. Aby być pewnym, że dany notebook ją posiada możesz skorzystać z konsultacji z ekspertami z DreamITeam..

Jeśli chcesz poznać inne sposoby na zadbanie o bezpieczeństwo swojego laptopa, to sprawdź nasz artykuł o szyfrowaniu dysku.

Autor wpisu
Natalia Traczewska