WithSecure- jak zapewnić bezpieczeństwo w pracy zdalnej?

Kategoria:  Bezpieczeństwo IT
Data wpisu:  15.05.2023
Czas potrzebny na przeczytanie:  4 minuty

Program antywirusowy withsecureW dobie pracy zdalnej, praca hybrydowa stała się nieodłącznym elementem wielu firm. Jednakże, tak jak narzędzia cyfrowej współpracy, praca hybrydowa niesie ze sobą pewne zagrożenia. Wiadomości e-mail, nadal pozostają najpopularniejszym komunikatorem, ale jest to również jeden z najczęstszych obszarów ataku. Hackerzy stosują ataki phishingowe i inżynierię społeczną, aby ukraść poświadczenia firmy. To daje im środki do dostępu do wewnętrznych informacji, rozpowszechniania złośliwych wiadomości e-mail i wielu innych.

Microsoft 365 to najpopularniejsza usługa pocztowa na świecie, skłania atakujących do projektowania metod, które omijają standardowe zabezpieczenia Microsoftu. Oznacza to, że istnieje wzmożone zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane środki ochrony.

Co daje oprogramowanie antywirusowe WithSecure?

WithSecure wzmacnia natywne możliwości zabezpieczeń Microsoft 365 przed coraz bardziej wyrafinowanymi atakami phishingowymi i złośliwą zawartością w e-mailach, kalendarzach, zadaniach i SharePoint.

  1. Chroni firmowy Microsoft Exchange Online i SharePoint przed zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi.
  2. Ciągle monitoruje i dokładnie wykrywa złośliwą zawartość, zachowanie skrzynki odbiorczej i podszywanie się pod innych, niezależnie od tego, jak końcowi użytkownicy korzystają z usługi.
  3. Zabezpiecza zmienną liczbę skrzynek odbiorczych.

Bezpieczna poczta

Wbudowane w usługi e-mailowe środki bezpieczeństwa tylko po części chronią przed zagrożeniami. Tradycyjne narzędzia bezpieczeństwa nie mają zdolności do wykrywania ataków i bardziej skrytych manewrów. WithSecure pozwala zapobiec najbardziej wyrafinowanym złośliwym programom, ransomware i złośliwym URL-om przed wchodzeniem do skrzynek odbiorczych Exchange Online. Może wykryć, czy atakujący przejął Twoją skrzynkę odbiorczą i czy nią manipuluje. W razie wykrycia wysyłane jest powiadomienie, jeśli dane Twojej firmy uwierzytelniające do poczty zostały naruszone – w tym, które i kiedy.

Bezpieczny SharePoint

Usługi Twojej firmy, udostępniania i przechowywania plików są kopalnią złota zaufanych informacji firmy. Ponadto, ryzyko bezpieczeństwa wzrasta szczególnie wtedy, gdy foldery są udostępniane z użytkownikami zewnętrznymi. WithSecure oferuje zaawansowaną ochronę SharePoint. Automatycznie skanuje i analizuje pliki pod kątem niebezpiecznych treści, takich jak wirusy, trojany, ransomware i inne wyrafinowane złośliwe oprogramowanie.

Automatyczne skanowanie szkodliwych treści

Każdy załącznik, plik i adres URL jest analizowany pod kątem szkodliwej zawartości. Na przykład, gdy użytkownik:

  • przechowuje plik w SharePoint,
  • odbiera lub tworzy element Microsoft Outlook – takie jak e-mail, spotkanie, zadanie, kontakt lub notatka w skrzynce odbiorczej.

W centrum rozwiązania  WithSecure Security Cloud, znajduje się usługa analizy i wykrywania zagrożeń w chmurze. W czasie rzeczywistym zbiera informacje o zagrożeniach zebrane z dziesiątek milionów czujników bezpieczeństwa. Jeśli rozwiązanie wykryje coś podejrzanego, ale nieuznane przez Security Cloud, przeprowadzana jest kompleksowa analiza w izolowanym środowisku. Zagrożenie jest następnie łączone z wielosilnikowym oprogramowaniem antywirusowym i analizowane, umożliwiając wykrycie złośliwej zawartości i zablokowanie jej przed wejściem do Twoich systemów.

Odkryj, czy Twoje konta firmowe zostały naruszone

Konta pocztowe firm są często powiązane z wieloma kluczowymi systemami. Jeśli poświadczenia konta trafią w ręce hackerów, mogą uzyskać dostęp do systemów firmy i zdobyć dane. Taki rodzaj ataku jest skuteczny i trudny do wykrycia. Dzięki WithSecure Elements Collaboration Protection zostaniesz natychmiast poinformowany o naruszeniach konta.

Wykrywanie manipulacji regułami skrzynki odbiorczej

Możesz przeskanować wszystkie reguły skrzynki odbiorczej w Twoich skrzynkach odbiorczych, aby wykryć podejrzane procesy. Pozwala to wykryć, czy atakujący ustawił przesyłanie przychodzących e-maili bezpośrednio do swoich rąk, czy też czy e-maile są usuwane automatycznie, taki rodzaj ataku zdarza się bardzo często wśród naszych klientów.

Nie pozostawiaj swojej firmy bez odpowiedniej ochrony. Skorzystaj z WithSecure i zabezpiecz swoją firmę przed cyberzagrożeniami już dziś. Umów się z nami na bezpłatną konsultację, a nasi eksperci pomogą Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.

Autor wpisu
Natalia Traczewska