Mikrotik

Routing

Wysokiej klasy router sieciowy to gwarancja bezpieczeństwa
 • Routing, czyli trasowanie, to inaczej wyznaczenie najlepszej możliwej trasy dla pakietu danych w sieciach teleinformatycznych. Natomiast rutery są urządzeniami sieciowymi, które wyznaczają taką optymalną drogę przesyłu pakietów danych w sieci IP. Informacja między nimi wymieniana jest za pomocą protokołów routingu. To właśnie na podstawie tych protokołów routery tworzą tablice routingu i mogą realizować przesyłanie pakietów danych w odpowiednie miejsce. My korzystamy z zaawansowanych routerów firmy MikroTik, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usługi i bezpieczeństwo sieci IT.
 • Routery MikroTik wyposażone są w autorski system operacyjny RouterOS dający możliwość zarządzania przez CLI, telnet/ssh, oprogramowanie WinBox oraz poprzez przeglądarkę internetową (system WebFig).
 • System RouterOS jest niezależny od sprzętu MikroTik, co oznacza, że można zainstalować go w chmurze na dowolnej maszynie wirtualnej lub dedykowanej i wykorzystywać jako router zachowując wszystkie niezbędne funkcje takie jak routing, zaporę ogniową, zarządzanie pasmem, punkt dostępu bezprzewodowego, łącze typu backhaul, bramę hotspot, serwer VPN oraz wiele innych.
 • Rutery MikroTik idealnie nadają się zarówno do zastosowania w dużych, rozbudowanych sieciach i strukturach, ale także mogą być wykorzystywane w małym biurze czy domu (SOHO). Ich wielość i różnorodność umożliwiają łatwe znalezienie rozwiązania na Twoje konkretne potrzeby.
 • Rutery MikroTik są bardzo proste w instalacji, mają ponadto łatwy interfejs i gwarantują niezwykle szybką analizę problemów oraz bezpieczeństwo Twojej sieci IT.
 • Rutery MikroTik spełniają także podstawowe wymagania użytkowników, czyli obsługę WiFi w standardzie B/G/N oraz możliwość sterowania ruchem i przepustowością (w tym blokada protokołów P2P).

VLAN

Podział sieci IT na segmenty to dobry standard spokoju
 • VLAN, czyli wirtualna sieć lokalna, to sieć komputerowa, która jest wydzielona logicznie w ramach innej, większej sieci IT. Budowa sieci VLAN, lub inaczej wyseparowanych segmentów, to obecnie standard organizacji sieci IT. Daje ona szereg nieocenionych korzyści, szczególnie pod względem bezpieczeństwa, ponieważ stacje robocze oddzielone są od pozostałej części sieci komputerowej. Np. komputery Twoich gości nie powinny mieć dostępu do zasobów wewnętrznych, telefonia VoIP, którą używasz wymaga wdrożenia mechanizmów QoS, a zasoby księgowo-finansowe też na pewno potrzebują specjalnej ochrony. To wszystko powoduje, że segmentacja sieci IT jest najskuteczniejszym sposobem na podniesienie bezpieczeństwa danych w firmie.
 • Do tworzenia wirtualnej sieci lokalnej (VLAN) wykorzystujemy przełączniki MikroTik, które są łatwe w konfiguracji i zarządzaniu, ponieważ ich dobra jakość i duży wybór pozwalają na spełnienie nawet najbardziej wygórowanych wymagań sieciowych. Możesz być więc pewny, że i Twoje potrzeby zrealizujemy.
 • Dokonamy separacji ruchu między określonymi grupami portów, co zapewni Ci większe bezpieczeństwo danych w przypadku zewnętrznego włamania lub awarii sieci IT.
 • Budowa sieci VLAN to także oszczędność fizycznych portów na routerze i przełącznikach, co będzie skutkowało mniejszą ilością kabli.
 • Sieć VLAN daje również możliwość definiowania oddzielnych polityk bezpieczeństwa dla każdego z segmentów sieci IT i ułatwia ponadto zarządzanie polityką firewall.
 • Jeżeli masz rozproszoną strukturę organizacyjną, to w przypadku sieci VLAN, centrala i oddziały Twojej firmy będą widziały się wzajemnie i komunikowały, bo połączymy Twoje sieci LAN za pomocą VPN.

VPN

Bezpieczny i szyfrowany kanał dostępu do wewnętrznych zasobów firmy
 • VPN, czyli wirtualna sieć prywatna, to szyfrowany i przez to bardzo bezpieczny kanał dostępu do danych poprzez połączenie między dwiema sieciami lub między użytkownikiem i siecią. VPN jest koniecznością dla firm, które chronią swoje zasoby, ale obecnie staje się też coraz bardziej popularny wśród osób ceniących sobie indywidualną prywatność w Internecie. W usłudze VPN wykorzystujemy światowej klasy produkty MikroTik, które zapewnią Ci maksymalną ochronę danych firmowych i osobistych.
 • VPN MikroTik obsługuje wszystkie najnowsze standardy VPN oraz szyfrowania danych przesyłanych przez VPN, co skutecznie uniemożliwia hakerom oraz innym niepożądanym osobom czy organizacjom śledzenie i zakłócenie Twojej komunikacji biznesowej lub prywatnej.
 • VPN MikroTik, do autoryzacji użytkowników, używa wewnętrznych mechanizmów lub współpracuje z zewnętrzną usługą autoryzacji poprzez RADIUS (np. Active Directory od Microsoft).
 • VPN MikroTik to usługa, która może współpracować i łączyć wszystkie znane urządzenia, w tym także usługi chmurowe Microsoft Azure lub Amazon AWS z Twoimi usługami lokalnymi.

Monitoring urządzeń, sieci IT i łącza internetowego

Aktualna kontrola działania infrastruktury IT
 • Trudno mówić o bezpieczeństwie sieci bez odpowiednich narzędzi monitorujących, które na bieżąco śledzą działanie sieci i pozwalają na natychmiastową reakcję naprawczą nie tylko w przypadku awarii, ale również drobnych usterek i zagrożeń. Właśnie do tego celu wykorzystujemy system monitorujący MikroTik, który umożliwia zarządzanie środowiskiem sieciowym i pozwala w łatwy sposób sprawdzać nam na bieżąco co się dzieje na styku Twojej sieci IT i internetu.
 • System monitorujący MikroTik pozwala śledzić i analizować wszystkie urządzenia w określonych podsieciach, tworzyć interaktywne mapy środowiska sieciowego oraz sprawdzać zużycie pamięci, procesora, przestrzeni dyskowej oraz monitorować pasmo internetowe pod kątem wykorzystania łącza, a także tego, kto lub co, je obciąża najbardziej.
 • System monitorujący MikroTik wysyła ponadto powiadomienia, co przyczynia się do szybkiego wykrywania różnej natury nieprawidłowości w działaniu sieci IT oraz zdiagnozowania przyczyn zagrożeń sieci wewnętrznej i internetowej.
 • System monitorujący MikroTik współpracuje z różnymi zewnętrznymi programami do monitorowania, takimi jak Zabbix, Nagios, Dude, które wykorzystują protokół SNMP.

Obsługa informatyczna firm Warszawa

Zaufaj InfoMagikom! Budowa sieci IT w dobrych rękach.