Kosmiczne kalorie w Buenos Aires – 6 ciekawostek w Google

Autor wpisu
michal-avatar-dreamiteamMichał Ruta
Czas potrzebny na przeczytanie
10 minut

Słyszysz Google i co myślisz?

Wyszukiwarka, Arkusze, Kontakty, Google Play?

Wszystkie skojarzenia są świetne, ale w naszym #InfoMagicznym świecie rozszerzamy wiedzę na temat prawdopodobnie najpowszechniejszej wyszukiwarki na Ziemi.

1. Kalkulator

Kalkulator

Każdy wie, że przecież identyczną aplikację mamy w systemach operacyjnych.

Pomyślcie jak bardzo zaimponujecie znajomym, gdy wszystkie skomplikowane obliczenia przeprowadzicie nie opuszczając przeglądarki?

Otwórzcie Google, w pole wyszukiwarki wpiszcie „Kalkulator” i sprawdźcie sami!

2. Google Doodle

Doodle

Jesteście fanami okolicznościowych widoków wyszukiwarki Google?

Oto rozwiązanie!

Otwieramy stronę naszej wyszukiwarki, klikamy na „szczęśliwy traf” i przechodzimy w „Archiwum Doodli”.

Teraz macie dostęp do wszystkich Doodli jakie pojawiły się na stronie.

3. Pomoc w czytaniu dużych liczb po Angielsku

Liczby

Rozmawiacie z partnerami biznesowymi w języku angielskim? Chcecie podać wartość zamówienia, faktury i nagle pytacie samych siebie „Jak to przeczytać?”.

Jest na to rozwiązanie!

Wpisujemy „liczba=english” i zaraz pojawi wam się zapisana słownie liczba. (UWAGA! Działa tylko z językiem angielskim i tylko na liczbach mniejszych nich 12cyfr)

4. Kosmos na wyciągnięcie ręki!

Sky

Wpisz adres „google.com/Sky” , aby uzyskać dostęp do kosmosu nie wychodząc z domu. Obraz powstał dzięki zdjęciom wykonanym przez teleskop Hubble’a i satelity NASA. Może to stanie się alternatywą na romantyczny wieczór przy gwiazdach w pochmurną noc?

5. Licznik Kalorii

kalorie

Liczycie Kalorie?! Ja też nie :C

#InfoMagicy  tracą na wadze zaklęciami. W realnym świecie,  gdzie dominują diety, kalorie są istotne. Google podąża za tym i proponuje szybkie sprawdzanie wartości energetycznej produktu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę produktu, który zjedliśmy, dopisać frazę „kalorie”, nacisnąć „ENTER” i już wyświetla nam się wartość odżywcza. Pozwala to na sprawdzenie szerokiej gamy artykułów jednak nie wszystkich. Zastanawia nas jednak, dlaczego nie zostały ujęte między innymi „wiśnie” czy „brzoskwinie”? Proste?

6. Lokalny czas

Czas

Macie znajomych lub Partnerów biznesowych za granicą?

Skoro teleportacja nie jest jeszcze zbyt powszechną formą transportu zostaje nam Skype lub telefon. Jeżeli nie chcesz przerwać snu swojego przyjaciela z Ameryki, sprawdź najpierw godzinę w Ameryce! Wystarczy wpisać w Google miasto w którym przebywa twój znajomy z dopiską „czas”. Google automatycznie poda aktualną godzinę w tym mieście.

Masz problem informatyczny?

Skontaktuj się z nami!